Peace & Love

26 jun - 1 juli 2012


The Dream

Spelning — Publicerat 00:07 den 6 jul 2012 av Petter Hellman
20120706 020716 916585
Alla bilder

Områdesbilder

Spelning — Publicerat 21:07 den 2 jul 2012 av Petter Hellman, Kajsa Ekström, Alexander Tillheden, Oskar Omne och Herman Dahlgren
20120706 034057 788224
Alla bilder

Anchor

Spelning — Publicerat 21:07 den 1 jul 2012 av Petter Hellman
20120706 024738 53947
Alla bilder

Branschen

Spelning — Publicerat 21:07 den 1 jul 2012 av Herman Dahlgren
20120701 230038 2404
Alla bilder

Rihanna

Spelning — Publicerat 23:06 den 30 jun 2012 av Adrian Pehrson, Herman Dahlgren och Amanda Björk
20120701 015543 50453
Alla bilder

Thåström

Spelning — Publicerat 23:06 den 30 jun 2012 av Amanda Björk
20120701 015311 785043
Alla bilder

tisdag 26 jun

Tid Artist Scen
13:00 Områdesbilder Områdesbilder
13:00 Områdesbilder Områdesbilder
13:30 Parisa Amiri & Margret Attladottir Cozmoz
16:30 Erik Fernholm Graceland
17:30 Leo Razzak Athena
17:30 Original High Five Flying Circus
18:00 Dogge Doggelito Graceland
18:00 Love Antell Athena
18:15 Benesser Shangri-La
18:45 Röster mot rasism Cozmoz
19:00 Follow Him To The End Of The Dessert Athena
19:30 Annika Östberg Graceland
20:00 Magnus Ekelund & Stålet Shangri-La
20:15 En Svensk Tiger Cozmoz
20:45 Kroke Athena
21:25 Factory Brains Cozmoz
22:00 Albin Myers Graceland
23:15 Greenleaf Cozmoz

onsdag 27 jun

Tid Artist Scen
13:30 Hur bygger man en ny värld när den gamla rasar? Cozmoz
13:30 Swedwatch granskar hur din solstol tillverkas i China Graceland
14:15 Antirasismen och det sociala ansvarstagandet Shangri-La
14:15 Dropkick Murphys Fantasia
15:00 Alexandra Charles Graceland
15:00 Humormaffian Athena
15:15 Rhymes & Riddim Flying Circus
15:30 Soran Ismail Cozmoz
16:00 Timbuktu Utopia
16:00 Vägen till vegoland, Djurens rätt Shangri-La
16:30 Vems vår Graceland
16:45 Danskompanier Flying Circus
16:45 Kurt Vile Athena
17:30 Bourbon Boys Shangri-La
17:30 Dada Life Eldorado
18:00 Olja till priset av mänskliga rättigheter Graceland
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 Rise Against Fantasia
18:00 Den Positiva antirasismen Cozmoz
18:00 Therese Jacobsson, Greenpeace Cozmoz
18:15 Goylem Space Klezmer Flying Circus
18:15 Mattias Alkberg Athena
19:00 Edguy Venus
19:00 The Pains Of Being Pure At Heart Tropico
19:00 Blod Eld Död - En svensk metalhistoria Shangri-La
19:30 Thomas Järvheden Graceland
20:00 Roxette Utopia
20:15 Simple Plan Eldorado
20:15 Hedningarna Athena
20:30 Joanne Shaw Taylor Shangri-La
21:00 Casablanca Cozmoz
21:00 Veronica Maggio Cozmoz
21:15 Sirkus Aikamoinen Flying Circus
21:30 M Ward Tropico
21:45 Magnus Uggla Fantasia
22:00 Caligola Venus
22:00 Mac Miller Venus
22:00 Samling Shangri-La
22:00 The Sound of Arrows Graceland
22:15 X-Alfonso Athena
22:30 Vietcong Pornsürfers Cozmoz
22:45 Spoken Word Allstars Oskar Hanska, Olivia Bergdahl, Kung Henry Flying Circus
22:45 Kaizers Orchestra Eldorado
22:45 Spoken word all stars Flying Circus
23:30 Lars Winnerbäck Utopia
23:30 Doorly Graceland
23:30 Vånna Inget Graceland
23:45 Grievas & Budo Athena
00:00 Governor Andy Tropico
00:15 Original High Five Flying Circus
00:15 The Kasketeers Cozmoz

torsdag 28 jun

Tid Artist Scen
13:15 Trumjam Flying Circus
13:30 Miss World Live Athena
15:00 Unga berättar för unga Athena
15:00 Oslipat, stand up Athena
15:15 Lotta Lundgren Cozmoz
16:00 Regina Spektor Utopia
16:30 Marit Paulsen Graceland
16:45 Nasum Cozmoz
17:30 Undergång eller omställning? Shangri-La
17:30 Eldkvarn Eldorado
18:00 Stephen Marley Fantasia
18:00 P3 Sommarsession, The sound of arrows & Lune Tropico
18:00 Patrick Sjöberg Graceland
18:00 Slagsmålsklubben Fantasia
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:15 Den Industriella Slagverksrevolutionen Flying Circus
18:30 Hatebreed Venus
18:30 The Subways Athena
18:30 Chords Tropico
19:00 Shoppa Rätt Shangri-La
19:00 Mumford & Sons Utopia
19:30 Lo Kauppi Graceland
19:45 Imperial State Electric Eldorado
20:00 Eva Eastwood & The Major Keys Athena
20:30 Daniel Nordgren Shangri-La
21:00 Enter Shikari Venus
21:00 Nisse Hellberg Tropico
21:30 Jonathan Johansson Athena
21:30 Den Svenska Björnstammen Utopia
22:00 Icona Pop Graceland
22:00 Goodlooking Trash Shangri-La
22:15 Wolfmother Eldorado
22:15 Mofeta & Jerre Cozmoz
22:30 Laleh Fantasia
22:45 Original High Five Flying Circus
23:00 Other Lives Athena
23:30 Great Heat Shangri-La
23:30 Alina Devecerski Graceland
23:45 Arch Enemy Venus
23:45 Niki & The Dove Tropico
23:45 Shilovatt Cozmoz
00:15 Veronica Maggio Utopia
00:45 LeMâitre Graceland
00:45 My Morning Jacket Eldorado
01:00 Charles Bradley and His Extraordinaires Athena
01:00 Caviare Days Shangri-La
01:15 Rosvo Cozmoz

fredag 29 jun

Tid Artist Scen
13:15 Culture Keyz / Above The Clouds Flying Circus
13:30 David Lagercrantz Athena
14:00 Sara Beischer och Göran Greider Shangri-La
14:00 Thorsten Flinck Fantasia
14:45 Dave Gerard & The Watchmen Flying Circus
15:00 Miss World Live Athena
15:30 Emma Svensson, Rockfoto Cozmoz
15:45 Idiot Wind Shangri-La
16:00 Rebecca & Fiona Utopia
16:00 Markus Krunegård Tropico
16:30 Anina.net, kvinnor och teknik Graceland
16:45 Olivias Poesiorkester Flying Circus
16:45 Two Little Boys Athena
16:45 Daniel Öhman Cozmoz
17:30 Vigsel Shangri-La
17:30 Nationalteaterns Rockorkester Eldorado
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 Alexander Bard Graceland
18:00 Thomas Di Leva Fantasia
18:00 Efter Utøya Cozmoz
18:15 Lilla Sällskapet Athena
18:45 Clutch Venus
18:45 Maria Mena Tropico
19:15 Katarina Di Leva, meditation Cozmoz
19:30 Schulman Show Graceland
19:30 Benjamin Francis Leftwich Shangri-La
19:45 Markus Krunegård Eldorado
20:00 Billy Idol Utopia
20:00 David Druid, stand up Athena
20:45 Urban Cone Cozmoz
21:00 Deportees Venus
21:00 Stiko Per Larsson Tropico
21:30 Anna Ihlis Athena
21:45 Hemmafest med Lång-Kalle Graceland
22:00 Spoken Word Allstars Flying Circus
22:00 Nero Eldorado
22:00 Bloc Party Fantasia
22:15 Melissa Horn Eldorado
22:15 The Nomads Cozmoz
22:45 Israel Nash Gripka Athena
23:15 Albin Gromer Athena
23:30 Turbonegro Venus
23:30 Labyrint Tropico
23:30 Burnt Out Punks Flying Circus
23:45 Mattias Hellberg & The Fur Heads Cozmoz
00:00 Kent Utopia
00:00 Mash Up International Graceland
00:30 Crash Nomada Shangri-La
01:00 Branschen Athena
01:15 Sparzanza Cozmoz

lördag 30 jun

Tid Artist Scen
13:15 DJ Workshop Flying Circus
13:30 Förorten Brinner Graceland
13:30 Mankind Athena
14:45 Sirqus Alfon Fantasia
15:00 Den Industriella Slagverksrevolutionen Flying Circus
15:15 Zebraflickan, teater Graceland
15:30 Unicef: Volontärarbete Cozmoz
15:45 Kristian Gidlund Med Döden i Kroppen Shangri-La
16:00 Tribute to The Band With Garth Hudson Utopia
16:15 Hotel Ricasol Flying Circus
16:45 Kodjo Akolor, stand up Athena
17:00 Henrik Torehammar Graceland
17:00 Att vara Mats Jonsson Cozmoz
17:15 Maria-Pia Cabero. Aldrig mer folkmord! Shangri-La
17:30 Sugarplum Fairy Eldorado
18:00 Områdesbilder Områdesbilder
18:00 Jenny Wrangborg, poesi Shangri-La
18:00 David Batra, stand up Graceland
18:00 Kiriaka Flying Circus
18:00 The Shins Fantasia
18:30 John Hiatt Venus
18:30 Syster Sol Tropico
18:30 Christina Perri Athena
18:45 Basia Bulat Shangri-La
19:00 Lastkaj 14 Cozmoz
19:30 Teater Nu Flying Circus
19:45 Hardcore Superstar Eldorado
20:00 Hoffmaestro Utopia
20:00 Jonathan Möller, hatet på nätet Graceland
20:00 The Maccabees Athena
20:30 Amanda Mair Cozmoz
21:00 Anna Ternheim Venus
21:00 Danskompanier Flying Circus
21:00 Coca Carola Tropico
21:45 Alla Fagra Shangri-La
22:00 Skrillex Fantasia
22:00 Kamchatka Cozmoz
22:15 Thåström Eldorado
22:30 Kiriaka Flying Circus
22:45 The Dream Graceland
23:15 Miriam Aida Shangri-La
23:30 Deadman Athena
23:45 Evidence Tropico
23:45 Michael Monroe Venus
00:00 Rihanna Utopia
00:00 Burnt Out Punks Flying Circus
00:00 Dr Lektroluv Graceland
01:00 Navid Modiri Shangri-La
01:00 The Soundtrack Of Our Lives Eldorado
01:00 Anchor Cozmoz
01:00 Hoven Droven Athena

Områdesbilder

Publicerat 21:07 den 2 jul 2012 av Petter Hellman, Kajsa Ekström, Alexander Tillheden, Oskar Omne och Herman Dahlgren
20120706 034057 788224
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 17:06 den 29 jun 2012 av Oskar Omne, Rebecca Carlgren, Herman Dahlgren och Kajsa Ekström
20120629 191729 83460
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 17:06 den 28 jun 2012 av Amanda Björk, Petter Hellman, Rebecca Carlgren, Oskar Omne, Kajsa Ekström och Elin Bryngelsson Lidestedt
20120628 192037 43321
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 16:06 den 27 jun 2012 av Kajsa Ekström, Rebecca Carlgren, Herman Dahlgren, Petter Hellman, Amanda Björk, Simon Dalin, Oskar Omne och Elin Bryngelsson Lidestedt
20120627 183358 512900
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 14:06 den 26 jun 2012 av Kajsa Ekström, Alexander Tillheden och Rebecca Carlgren
20120626 161829 29355
Alla bilder

Områdesbilder

Publicerat 15:06 den 26 jun 2012 av Alexander Tillheden
20120626 171501 85786
Alla bilder